KARACİĞER Hastalıkları Öneriler Tedavi Yöntemleri

0 Yorum
2013-01-13 22:08:26
 

KARACİĞER Hastalıkları 

Karaciğer Hastalığı Tedavi Yöntemleri

 

Karaciğer Hastalıkları ile ilgili olarak detaylı bilgi almak tüm karaciğer sorunlarıyla ilgili detaylı verilere internet ortamında ulaşabilirsiniz.Birçok karaciğer hastaları doğadan bitkiler  ile kendilerini iyi hissedebilmektedirler.

 

Karaciğer Hastalıkları;
Karaciğer, diyaframın hemen altında, sağ tarafta, yaklaşık olarak 2 kilogram ağırlığında koyu kırmızı renkte yumuşak bir organdır.

 

♠ Yaşamak için gerekli olan bir çok kimyasal olay burada meydana gelir.

 Karaciğerin görevi :

♠ Günde yaklaşık olarak 4 su bardağı (1 litre) safra salgılar.

♠ Yağ, protein ve şeker metabolizmasını düzenler.

♠ Vücudun ısısını ayarlar.

♠ Vücudun ihtiyacı olan su ve vitaminleri yapar.

♠ Yağ, protein, şeker ve kan yapımı için gerekli olan maddeleri depolar.

♠ Kan miktarını ayarlar.

♠ Hormonların görevleri üzerinde etkili olur.

 

Karaciğer yukarıda belirtilen görevlerinden herhangi birini yapamaz hale gelecek olursa, çeşitli hastalıklar ortaya çıkar.

Bunların en önemlileri, karaciğer yetersizliği, karaciğer iltihaplanması, karaciğer sirozu, safra kesesi iltihabı ve safra kesesi taşıdır.


Karaciğer Hastalıklarının Ortak Belirtileri:

Hasta, sağ böğründe ağrı hisseder. Bağırsaklarında fazla miktarda gaz vardır. Karnı şişer, anüsten çıkan gaz pis kokar. Cilt rengi ve bazen de göz akı sararır. Yüzünde ve ellerinde çil gibi lekeler görülür. Hazımsızlıktan şikayet eder. Sabahları dilinde pas ve ağzında acılık hisseder. Nefesi de kokar.

Sabah saatlerinde ensede ağrı hisseder. Çarpıntı, iştahsızlık vardır. İdrarın rengi sabahları sarı ve koyu, daha sonraki saatlerde ise, duru ve açıktır. Sık sık idrara gider. Baldır kasları ağrır. El ve ayaklarında şişlik görülür. Geceleri uyumak istemez. Görme ve işitme duyguları da zayıflar. Tedavi maksadıyla aşağıdaki reçeteler uygulanır.

 
0 Yorum

Yorum Gönder

  

GÖNDER

 


Sepet  

ürün (Boş)

Canlı Yayınlarımız

play play

Daha Fazla Video